کاربرد ورزشی دستگاه تصفیه هوای آی کیو ایر

این روزها افرادی که به باشگاه‌ها، سالن‌های ورزشی، اسپاها و مراکز تندرستی می‌پیوندند، اهداف مختلفی را دنبال می‌کنند. برخی از آن‌ها درپی بهبود توانایی‌های ورزشی خود هستند، برخی به دنبال حفظ سلامت و برخی نیز به دنبال گذراندن وقت و آشنا شدن با افراد جدید.
 
صرف نظر از اهداف اعضای باشگاه‌های ورزشی، کیفیت خدمات ارائه شده و محیط این مراکز از اهمیت بسیاری برخوردار است. یکی از مهم‌ترین عواملی که تاثیر بسیاری بر کیفیت دارد، هوای محیط است. با این که بیشترین لذت از هوای پاک را افراد مبتلا به بیماری آسم و آلرژی، می‌برند و اولین کسانی که تفاوت هوا را متوجه می‌شوند، افراد بیمار هستند، اما حتی افراد سالم نیز این موضوع را در بلند مدت به خوبی درک می‌کنند.
 
هوای پاک نه تنها از نظر بهداشتی اهمیت بسیاری دارد، بلکه از نظر اقصادی نیز برای باشگاه‌ها و سالن‌های ورزشی توجیه بسیاری دارد. هوای تصفیه شده و تعویض هوای مکرر، مانع از فرسایش دکور، وسایل و امکانات باشگاه می‌شود، هم‌چنین باعث می‌شود برای افراد و گروه‌های مختلف تمایز رقابتی بسیاری به وجود بیاید و افراد باشگاهی که مجهز به هوای پاک است را به یک باشگاه عادی ترجیج بدهند.
 
برخی تمایزات ایجاد شده با فراهم کردن هوای پاک در باشگاه، به این شرح هستند:
 
  • حذف و تصفیه بوی نامطبوع بدن افراد و مواد ضدعفونی کننده
  • جلوگیری از تخریب دکور و ساختمان با تصفیه ذرات قارچ، آلودگی گازی و شیمیایی
  • نشان‌دهنده تعهد باشگاه به اهداف مشتریان
  • ایجاد محیط جذاب برای جذب اعضای جدید، اعضای کنونی و کارکنان
  • ایجاد محیط مناسب برای افراد مبتلا به بیماری‌های تنفسی، آسم و آلرژی
  آلاینده‌های باشگاه‌ها و مراکز ورزشی
 
ترکیبات آلی فرار (مواد ضدعفونی کننده)
 
(VOC - (Volatile Organic Compounds یا ترکیبات آلی فرار به شکل گاز از برخی جامدات و مایعات متصاعد شده و شامل طیف وسیعی از مواد شیمیایی می‌شوند که می‌توانند اثرات کوتاه مدت و بلند مدت بسیاری بر سلامتی افراد داشته باشند.
اسپاها و باشگاه‌های ورزشی معمولا از مواد شوینده و ضدعفونی کننده بسیاری استفاده می‌کنند. این مواد معمولا ترکیبات آلی فرار بسیاری را از خود متصاعد می‌کنند. با این که این مواد در از بین بردن ویروس، جرم و قارچ‌ها موثرند، اما معمولا شامل مواد سمی مانند فرمالدئید و گلوترالدئید و یا فنول هستند. تماس مداوم با حتی مقادیر کمی از این مواد می‌تواند اثرات بلندمدتی روی سلامتی افراد داشته باشد و شامل علائم مختلفی همچون تهوع، تحلیل حافظه، خستگی و ... می‌شوند. ترکیبات کمتر سمی مانند ایزوپروپانول، اتانول و ان پروپانول نیز می‌توانند باعث تحریک سیستم تنفسی و مخاط بینی شود. بوی مواد ضدعفونی کننده تنها عامل تشخیص آلودگی هوای محیط است.
 
میکروارگانیسم‌ها (عفونت هوابرد)
 
محسوس‌ترین نشانه حضور میکروارگانیسم‌ها در مراکز ورزشی، رشد قارچ به خصوص هنگام ترکیب رطوبت و گرماست. میکروارگانیسم‌های نادیدنی همان‌هایی هستند که باعث ایجاد بیماری‌های عفونی می‌شوند و به راحتی قابل سرایت بین افراد هستند.  ویروس‌هایی که باعث ایجاد سرماخوردگی و آنفولانزا می‌شوند در آب دهان افراد وجود دارند. سرفه و عطسه کردن در مجاورت افراد می‌تواند باعث پخش قطراتی در هوا شود که ساعت‌ها معلق می‌مانند و باعث انتقال بیماری‌ می‌شوند.
 
بوی نامطبوع
 
وجود بوهای مختلف نامطبوع، در سالن‌ها و مراکز ورزشی یکی از مسائل مشکل‌زا برای مدیران این مجموعه‌هاست. بوی مواد شوینده قوی و بوی بدن افراد، می‌تواند منجر به ایجاد بوی بسیار ناخوشایند شود و کیفیت خدمات باشگاه را پایین بیاورد.
آمونیا مهمترین عامل ایجاد بو در این مجموعه‌هاست. آمونیا بویی بسیار قوی و تند دارد و به راحتی در مواد شوینده، ادرار و عرق انسان قابل تشخیص است.
 
 
دستگاه‌های تصفیه هوای آی کیو ایر، مناسب برای مراکز ورزشی و تندرستی
دستگاه-اصفیه-هوای-آی-کیو-ایر-مدل-GCX
 
 
 
 
 
 
دستگاه‌های تصفیه هوای سری GCX آی کیو ایر، دستگاه‌هایی بسیار قابل اعتماد و مناسب برای فیلتراسیون بوهای نامطبوع مانند آمونیا و هم‌چنین از بین بردن اوزون هستند. این سری دستگاه تصفیه هوا بیشترین حد فیلتراسیون آمونیا را از طریق کارتریج‌های فیلتر کربن فعال به همراه آلومینای اشباع شده، فراهم می‌کنند. علاوه بر بوها، دستگاه تصفیه هوای GCX AM آی کیو ایر، ذرات معلق را نیز به خوبی تصفیه می‌کند. کیفیت بالای تصفیه و فیلتراسیون، به همراه نگهداری آسان، قابلیت انتقال و استفاده آسان، این دستگاه را تبدیل به انتخابی مناسب برای باشگاه‌ها و مراکز ورزشی، به خصوص قسمت ورزش‌ها و تمرینات قلبی عروقی و بخش‌هایی که بو زیاد است، کرده است.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
دستگاه تصفیه هوای آی کیو ایر مدل Cleanzone sl
دستگاه‌های تصفیه هوای سری CleanZone، جدیدترین نسل دستگاه‌های تصفیه هوای شرکت آی کیو ایر، برترین تولیدکننده سیستم‌های تصفیه هوا در سطح بین‌المللی هستند. این دستگاه‌های تصفیه هوا، بالاترین راندمان و ظرفیت هوادهی در بازار تصفیه هوا را دارند و می‌توانند به شکل‌های مختلف، به صورت دستگاه تصفیه هوای پرتابل، دیواری و یا سقفی استفاده شوند. دستگاه تصفیه هوای CleanZone می‌تواند هم‌چنین به عنوان بخشی از یک سیستم گرمایش، سرمایش و تهویه مطبوع استفاده شود. دستگاه‌های تصفیه هوای سری CleanZone با وجود ظرفیت هوادهی بسیار بالا، آلودگی صوتی بسیار پایینی دارد. این سیستم تصفیه هوا برای استفاده در فضاهای بزرگ مانند باشگاه‌ها، سالن‌های ورزشی، اسپا و مراکز تندرستی مناسب است.
 
 

خرید دستگاه تصفیه هوا
با ما تماس بگیرید
021.88739548
ساعت 9 صبح الی 5 بعدازظهر
ایمیل: info@mitrak.com
فروشگاه دستگاه تصفیه هوا
فروشگاه بهین میتراک
خیابان بهشتی، خیابان سرافراز،
خیابان هفتم، پلاک اول
(ساختمان آژندنور) ، واحد 11

پشتیبانی